Teknik Bilgiler

Süpürgelik, genellikle duvarların dip kısımlarına uygulanan ve duvarla döşemeyi birbirine bağlayan önemli ürünlerden bir tanesidir. Yalnızca duvar diplerinde değil farklı alanlarda da kullanılan süpürgelikler son derece çeşitli ve farklı malzemelerden yapılmaktadır. Süpürgeliklerin kullanılma sebebi köşe bitişlerinde oluşan kötü görüntüyü ortadan kaldırmaktır. Bunun yanı sıra duvarı koruyan ve çizilmelere karşı koruma kalkanı yaratan süpürgelikler her evin olmazsa olmaz parçalarından bir tanesidir. Zemin kaplama işlemleri sırasında son adım olarak süpürgeliklerin eklenmesi son derece önemlidir. Bunun yanı sıra mutfak tezgahlarının üstlerinde de kullanılan süpürgelikler hem gerekli hem de son derece avantajlı olan malzemelerden bir tanesidir.

Süpürgelikler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Süpürgeliklerin kullanım alanları son derece geniştir. Her süpürgelik aynı amaca hizmet etse de kullanıldıkları alanlar farklıdır. Süpürgeliklerin en sık görüldüğü alanlar duvar dipleri ve köşeleridir. Aynı mantık mutfaklarda kullanılan tezgâhların üzeri için de geçerlidir. Tezgah üstü süpürgelik modelleri mutfak tezgahının tamamlanmış ve şık görünmesine yardımcı olacaktır. Bu süpürgeliklerin amacı mutfak tezgâhı ile duvar arasında kalan ve kötü görünen açıklığı kapatmaktır. Bunun yanı sıra su sızdırmazlığı ile ön planda olan tezgah üstü süpürgelik modelleri, kullanıcıya problem yaratmayacak ve gerekli olan sızdırmazlık özelliğini sağlayacaktır. Süpürgeliklerin bir diğer kulanım alanı ise duvar dipleridir. Burada da tezgah üstü süpürgeliklerde olan mantık işlemektedir. Süpürgelikler sayesinde boşlukla kapatılacak ve şık bir zemin görünümü elde edilecektir.

Süpürgelik Profilleri Kaça Ayrılır?

Süpürgelik profilleri kullanılacağı alana ve mekana göre değişiklik gösterecektir. Her boşluğu kapatan ve oluşan kötü görünümü yok eden süpürgelik profilleri kendi içerisinde birçok çeşide ayrılmaktadır. Tüm ürünler aynı amaca hizmet etse de yapımlarında kullanılan malzemeler değişiklik göstermektedir. En çok tercih edilen süpürgelik profilleri aşağıdaki gibidir;

Alüminyum süpürgelikler: Alüminyum süpürgelik profilleri en çok tercih edilen süpürgeliklerdendir. Tezgah üstü içinde uygun olan bu profiller duvar dipleri için idealdir. Son derece sağlam ve kaliteli olan bu süpürgelik modeli kolay kolay yıpranmayacak ve güvenle kullanılacaktır.

Parke süpürgelikler: Parke süpürgelikler ahşap renginde olup parke zeminlerde oldukça uyumlu durmaktadır. Duvar dipleri için sıklıkla tercih edilen önemli modellerden bir tanesidir.